Motoklub vozíčkářů České republiky

Vznikl v roce 2007 jako sdružení vozíčkářů z celé České republiky, kteří podlehli kouzlu čtyřkolek. Jedním z jeho hlavních cílů je přiblížení čtyřkolek ostatním vozíčkářům. Mimo jiné se o to snaží i na akcích, které pořádá ve spolupráci a s podporou centra Paraple, ČMN, Autoklubu České republiky a dalších partnerů.

 

Zakladatel MKV-čka Jan Kašpar
10. "nebeské" výročí

 

Víte, že nás můžete podporovat i běžnými nákupy přes internet? 

Získáme procenta z vašeho nákupu u partnerů givt.cz a vás to nebude stát nic navíc.
 
 
 
 
 

 Motorka se sajdou

Jde nám to sice pomalu, ale až to bude, bude to stát za to. Díky všem, kteří nám stále věří.  Bližší informace o projektu najdete na samostatné záložce "Motorka se sajdou". 

 


Dva stěžejní podniky MKV ČR

Kurzy pro začínající čtyřkokáře z řad vozíčkářů, na kterých se jim snaží ukázat, co všechno tento "koníček" obnáší. Díky spřízněným duším a sponzorům se daří sehnat stroje, na kterých to mohou poznat na vlastní kůži se vším všudy. Ze začátku se učí, jak se na čtyřkolku vydrápat a ke konci už spíš přemýšlí o tom, jak se na ní při zvýšené hladině adrenalinu v krvi bezpečně udržet.
 

Závod v Chrasti u Chrudimi, kde se pravidelně setkávají vozíčkáři z celé republiky a jejich příznivci. Mimo mnoha zážitků ze společných vyjížděk a zábavy při doprovodném programu zde mají možnost poměřit své síly při krátkých závodech.
 

Nejen tyto akce, ale také všechny ostatní, byť třeba drobné vyjížďky, by nikdy nebyly možné bez ochoty lidí, kteří nás podporují na všech úrovních, ve všech oblastech.
 

Čtyřkolka handicapovaným umožní vstoupit na místa, o kterých by na vozíku ani neuvažovali a kam se i noha "zdravého" člověka zdráhá vstoupit. Čtyřkolky tak pomáhají částečně odbourávat bariéry. Už jenom tím, že potkáte-li vozíčkáře na čtyřkolce, určitě ho nejen na první pohled nedokážete rozlišit od "zdravého" motorkáře (čtyřkolkáře). Čtyřkolky používají handicapovaní také v každodenním životě.

 

Na počest našeho zesnulého kamaráda Honzy Kašpara je setkání čtyřkolek v Chrasti vyhlášeno jako MEMORIÁL HONZY KAŠPARA.

 

 

Najdete nás i na FB (v případě, že máte FB účet)

 

Sponzoři

   
   
   
    
   
   
 
     
    
 

 

Najdete nás i na FB (v případě, že máte FB účet)

 

 

 

Novinky

Sadílkovo MOTÁNÍ 7. - 9. října 2022

07.10.2022 11:33
Orientační poježdění dvoučlenných týmů - vozík+choďák   Start-cíl-ubytování Příjezd - pátek...

Handicapovaní handicapovaným

04.06.2022 00:00
Náš Motoklub vozíčkářů ČR podpoří 4. června 2022 akci s názvem NEVIDOMÍ ŘIDIČI ZA VOLANTEM,...

Sadílkovo MOTÁNÍ 22. - 24. duben 2022

22.04.2022 00:00
Orientační poježdění dvoučlenných týmů - vozík+choďák   Start-cíl-ubytování Příjezd - pátek...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>